Sigulda 4°C
Grozs
  • Distance

    10 km

  • Laiks

    2 – 3 stundas


Mēs esam izveidojuši unikālu maršrutu, kas, sākot no Amatas lejteces, 2-3 stundu laikā ļaus iepazīt vienu no skaistākajiem Amatas/Gaujas posmiem, ko mēdz dēvēt arī par Gaujas kanjonu. 

Maršruta sākumā Jums būs iespēja iepazīt mazās, līkumotās Amatas burvību, bet pēc iebraukšanas Gaujā upes abās pusēs redzēsiet virkni Devona atsegumu – smilšakmens klintis. To skaitā:

  • Edernieku;
  • Ķūķu -augstākais (43m) Devona atsegums Latvijā;
  • Līņu, Enkura;
  • Sprinģu.

Maršuta beigas paredzētas pie Līgatnes pārceltuves, kas ir vienīgā pārceltuve Baltijā, kuru virza upes straumes spēks. Ja tomēr pārdomāsiet, Jums būs iespēja ceļojumu turpināt līdz pat Siguldai (papildus 4-5 stundas). Šajā posmā Jūs redzēsiet vēl virkni klinšu, bet brauciena noslēgumā no upes pavērsies vēl neredzēts skats uz Turaidas pili.  

Brauciena beigu punktā Tevi sagaidīs mūsu darbinieki, lai nogādātu atpakaļ pie Tava auto. Ja Tu vēlēsies pie mums uzkavēties ilgāk, mēs piedāvājam gardas vakariņas mūsu āra restorānā “MUNO”.

Gauja ir vienīgā lielā Latvijas upe, kas savu tecējumu sāk un arī beidz Latvijā. Upes krastos paveras krāšņi skati, kas ikvienam sniedz jaunus iespaidus par Latvijas dabas varenību. Gauja ir gan laivotāju, gan supotāju iecienītākais vasaras galamērķis, kas ļauj iepazīst Vidzemi caur upes līkumiem!

!!! Lūdzu, ņem vērā, ka šis maršruts ir iespējams, ja ūdens līmenis Amatas upē ir vismaz 0,8 metri. Mēs paturam tiesības mainīt maršruta sākumpunktu un garumu, ja tiek konstatēts nepietiekams ūdens līmenis upē. Maršruta izmaiņu gadījumā ar Tevi sazināsies mūsu administrācija.

Laivu tūres sākumpunkts: Amatas dabas taka