20°C

2. Cēsis - Sigulda

  • Distance

    40 km

  • Laiks

    9:00 (2 dienas)

Sākums: plkst. 9:00 – Cēsis (tilts pār Gauju)

Finišs: Sigulda, kempings “Dainas”

Ko sagaidīt?

Šis ir populārākais un krāšņākais Gaujas senlejas laivošanas maršruts, kas divu dienu laikā Jums ļaus redzēt unikālas un ļoti skaitas vietas. Gan virkni Smilšakmens iežu (Devona atsegumu), gan Ķūķu krāces, gan Līgatnes pārceltuvi. Šo Gaujas posmu mēdz dēvēt arī par Gaujas kanjonu, kur Latvijas iespaidīgākie smilšakments atsegumi ir redzami abās upes pusēs. To skaitā: Briedīšu, Edernieku, Ķūķu (augstākais Latvijā), Līņu, Enkura, Spriņģu, Jumpravu, Katrīnas, Glūdu, Launaga, Elpu ieži. Brauciens noslēgsies Siguldā – Latvijas mīlētākajā pilsētā, kur Jums pavērsies vēl neredzēts skats uz Turaidas pili no upes.

Galapunktā, Siguldā, pie kempinga “Dainas” Tevi sagaidīs mūsu darbinieki, lai nogādātu atpakaļ pie Tava auto. Ja vēlēsies pie mums uzkavēties ilgāk, tad mēs Siguldā piedāvājam gardas vakariņas mūsu āra restorānā “MUNO”.

Esi gatavs!

Gaujā, pie Ķūķu ieža, būs viena no iespaidīgākajām krācēm, kuru pārvarot, svarīgi, lai laiva tajā tiktu ievadīta taisni pa straumei. Iebarucot tur sāniski ir iespējams apgāzties. Šis posms ir piemērots braucējiem, kas jau māk airēt. Iesācējiem iesakām šajā vietā būt īpaši uzmanīgiem vai arī piestāt pirms krācēm un tās apiet pa krastu.