Sigulda 25°C
Grozs

2. Cēsis - Sigulda

  • Distance

    40 km

  • Laiks

    9:00 (2 dienas)

Sākums: plkst. 9:00 – Cēsis (tilts pār Gauju)

Finišs: Sigulda, kempings “Dainas”

Ko sagaidīt?

Šis ir nesteidzīgs 2 dienu maršruts ar nakšņošanu kādā no upes malā esošajām apmetnēm. Vienlaikus šis ir arī viens no populārākajiem un krāšņākajiem Gaujas senlejas laivošanas maršrutiem ar unikālām un ļoti skaitām vietām. Pa ceļam Jums būs iespēja apskatīt virkni Smilšakmens iežu (Devona atsegumu), gan Ķūķu krāces, gan Līgatnes pārceltuvi. Šo Gaujas posmu mēdz dēvēt arī par Gaujas kanjonu, kur Latvijas iespaidīgākie smilšakments atsegumi ir redzami abās upes pusēs. To skaitā: Briedīšu, Edernieku, Ķūķu (augstākais Latvijā), Līņu, Enkura, Spriņģu, Jumpravu, Katrīnas, Glūdu, Launaga, Elpu ieži. Brauciens noslēgsies Siguldā – Latvijas mīlētākajā pilsētā, kur Jums pavērsies vēl neredzēts skats uz Turaidas pili no upes.

Galapunktā, Siguldā, pie kempinga “Dainas” Tevi sagaidīs mūsu darbinieki, lai nogādātu atpakaļ pie Tava auto. Ja vēlēsies pie mums uzkavēties ilgāk, tad mēs Siguldā piedāvājam gardas vakariņas mūsu āra restorānā “MUNO”.

Esi gatavs!

Par cik šis maršruts ir 2 dienu garumā, lūdzu padomājiet par telti, guļammaisiem, aizsardzību pret odiem, kā arī pietiekamu pārtikas un ūdens krājumu, jo pa ceļam veikalu nebūs:). Upes malā esošajās apmetnēs ir iespējams kurināt ugunskuru, bet ne vienmēr izdosies attrast piemērotus sausus zarus kurināšanai, tāpēc iesakām paņemt līdzi arī malku un iekurus.

Gaujā, pie Ķūķu ieža, būs viena no iespaidīgākajām krācēm, kuru pārvarot, svarīgi, lai laiva tajā tiktu ievadīta taisni pa straumei. Iebarucot tur sāniski ir iespējams apgāzties. Šis posms ir piemērots braucējiem, kas jau māk airēt. Iesācējiem iesakām šajā vietā būt īpaši uzmanīgiem vai arī piestāt pirms krācēm un tās apiet pa krastu.