Sigulda 21°C
Grozs

1. Cēsis - Līgatne

  • Distance

    18 km

  • Laiks

    9:00 (4-6 h)

Sākums: plkst. 9:00 – Cēsis (tilts pār Gauju)

Finišs: Līgatnes pārceltuve

Ko sagaidīt?

Šis ir populārākais un krāšņākais Gaujas senlejas laivošanas maršruts, kas vienas dienas laikā Jums ļaus redzēt unikālas un ļoti skaistas vietas – gan virkni Smilšakmens iežu (Devona atsegumu), gan Ķūķu krāces. Šo Gaujas posmu mēdz dēvēt arī par Gaujas kanjonu, kur Latvijas iespaidīgākie smilšakments atsegumi ir redzami abās upes pusēs. To skaitā: Briedīšu, Edernieku, Ķūķu (augstākais Latvijā), Līņu, Enkura, Spriņģu ieži.

Esi gatavs!

Gaujā, pie Ķūķu ieža, būs viena no iespaidīgākajām krācēm, kuru pārvarot, svarīgi, lai laiva tajā tiktu ievadīta taisni pa straumei. Iebarucot tur sāniski, ir iespējams apgāzties. Šis posms ir piemērots braucējiem, kas jau māk airēt. Iesācējiem iesakām šajā vietā būt īpaši uzmanīgiem vai arī piestāt pirms krācēm un tās apiet pa krastu.

Šis maršruts beidzas pie Līgatnes pārceltuves, kas ir vienīgā pārceltuve Baltijā, kura saglabājusi darbību un kuru no vienas upes puses uz otru virza straumes spēks.

Galapunktā Tevi sagaidīs mūsu darbinieki, lai nogādātu atpakaļ pie Tava auto. Ja vēlēsies pie mums uzkavēties ilgāk, tad mēs Siguldā piedāvājam gardas vakariņas mūsu āra restorānā “MUNO”.