Sigulda 5°C
Grozs
Jāņa Poruka 14, Sigulda, Latvija, LV-2150+(371) 27333300info@riveradventures.lv
  • Distance

    34 km

  • Laiks

    10:30 (6-8 h)

Sākums: 10:30 no stāvlaukuma kur Valmieras šoseja šķēršo Braslas upi

Finišs: Sigulda

Ko sagaidīt?

Mēs esam izveidojuši unikālu maršrutu, kas vienas dienas laikā Jums ļaus redzēt unikālas un ļoti skaistas vietas. Brauciens sākas Amatas lejtecē un 2-3 stundu laikā ļaus Jums iepazīt vienu no skaistākajiem Amatas/Gaujas posmiem, ko mēdz dēvēt arī par Gaujas kanjonu. 

Amata ir šaura, līkumota un ļoti skaista upe ar vairākām stāvām smilšakmens klintīm tās krastos. Šis posms ir viens no skaistākajiem un atmiņā paliekošākajiem. Tālākais matšruts būs salīdzinoši mierīgs un bagāts ar iesaidīgiem smilšakments iežiem abās upes pusēs. Tālāk sekos virkne iespaidīgu Devona atsegumu, smilšakmens klinšu: Edernieku, Ķūķu (augstākais Latvijā), Līņu, Enkura, Spriņģu.

Gaujas ceļš vedīs arī gar Līgatnes pārceltuvi, kas ir vienīgā pārceltuve Baltijā, kuru virza upes straumes spēks. Šajā vietā ir iespējams matšrutu beigt, vai arī turpināt braucienu līdz Siguldai. Ja nolemsiet turpināt tad tālāk jūs sagaida: Jumpravu, Katrīnas, Glūdu, Launaga, Elpu smilšakmens atsegumi.

Brauciens noslēgsies Siguldā – Latvijas mīlētākajā pilsētā, kur Jums pavērsies vēl neredzēts skats uz Turaidas pili no upes. Kempingā “Dainas” Tevi sagaidīs mūsu darbinieki, lai nogādātu atpakaļ pie Tava auto. Ja Tu vēlēsies pie mums uzkavēties ilgāk, mēs piedāvājam gardas vakariņas mūsu āra restorānā “MUNO”.

Esi gatavs! 

Amata ir šaura, līkumota un vasarā sekla upe. Attiecīgi Jums nāksies manevrēt starp akmeņiem, klintīm, kokiem un sēkļiem. Seklākajās vietās pat nāksies izkāpt no laivas un brist pa upi līdzās laivai. Vietām pāri upei būs arī koki, starp kuriem jāmāk manevrēt. Šis posms ir piemērots braucējiem, kas jau māk airēt. Iesācējiem iesakām izvēlēties citu maršrutu.

Iebraucot Gaujā, pie Ķūķu ieža būs viena no iespaidīgākajām krācēm Gaujā, kuru pārvarot, svarīgi, lai laiva tajā tiktu ievadīta taisni pa straumei. Iebarucot tur sāniski iespējams pat agāzties. 

Šo maršrutu mēs piedāvājam tikai tajās dienās, kad ūdens līmenis Amatā ir virs 0,8m. Ja konkrētajā dienā ūdens būs zemāks, tad pārcelsim maršruta sākumu uz Ķūķu iezi.