Sigulda 4°C
Grozs
  • Дистанция

    10 km или 34 km

  • Время:

    10:30 (2-3 h или 6-8 h)

Sākums: plkst. 10:30 no Amatas Dabas takas stāvlaukuma

Finišs: līdz Līgatnes pārceltuvei 2-3h (10km) vai līdz Siguldai 6-8h (34km)

Ko sagaidīt?

Mēs esam izveidojuši unikālu maršrutu, kas vienas dienas laikā Jums ļaus redzēt unikālas un ļoti skaistas vietas. Brauciens sākas Amatas lejtecē un 2-3 stundu laikā ļaus Jums iepazīt vienu no skaistākajiem Amatas/Gaujas posmiem, ko mēdz dēvēt arī par Gaujas kanjonu.

Amata ir šaura, līkumota un ļoti skaista upe ar vairākām stāvām smilšakmens klintīm tās krastos. Šis posms ir viens no skaistākajiem un atmiņā paliekošākajiem. Tālākais matšruts būs salīdzinoši mierīgs un bagāts ar iespaidīgiem smilšakments iežiem abās upes pusēs. Tālāk sekos virkne iespaidīgu Devona atsegumu, smilšakmens klinšu: Edernieku, Ķūķu (augstākā Latvijā), Līņu, Enkura, Spriņģu.

Gaujas ceļš vedīs arī gar Līgatnes pārceltuvi, kas ir vienīgā pārceltuve Baltijā, kura saglabājusi darbību un kuru no vienas upes puses uz otru virza straumes spēks. Šajā vietā ir iespējams maršrutu beigt vai arī turpināt braucienu līdz Siguldai. Ja nolemsiet turpināt, tad tālāk Jūs sagaida: Jumpravu, Katrīnas, Glūdu, Launaga, Elpu smilšakmens atsegumi.

Brauciens noslēgsies Siguldā – Latvijas mīlētākajā pilsētā -, kur Jums pavērsies vēl neredzēts skats uz Turaidas pili no upes. Kempingā “Dainas” Tevi sagaidīs mūsu darbinieki, lai nogādātu atpakaļ pie Tava auto. Ja Tu vēlēsies pie mums uzkavēties ilgāk, mēs piedāvājam gardas vakariņas mūsu āra restorānā “MUNO”.

Esi gatavs!

Amata ir šaura, līkumota un vasarā sekla upe. Attiecīgi Jums nāksies manevrēt starp akmeņiem, klintīm, kokiem un sēkļiem. Seklākajās vietās pat nāksies izkāpt no laivas un brist pa upi līdzās laivai. Vietām pāri upei būs arī koki, starp kuriem jāmāk manevrēt. Šis posms ir piemērots braucējiem, kas jau māk airēt. Iesācējiem iesakām izvēlēties citu maršrutu.

Iebraucot Gaujā, pie Ķūķu ieža būs viena no iespaidīgākajām krācēm Gaujā, kuru pārvarot, svarīgi, lai laiva tajā tiktu ievadīta taisni pa straumei. Iebarucot tur sāniski, iespējams pat agāzties.

Šo maršrutu mēs piedāvājam tikai tajās dienās, kad ūdens līmenis Amatā ir virs 0,8m. Ja konkrētajā dienā ūdens līmenis būs zemāks, tad pārcelsim maršruta sākumu uz Ķūķu iezi.